Okna, aluzie a st proti hmyzu

Jak upravit interiér k obrazu svému
Potřebujete-li poradit s rekonstrukcí, stavbou nebo následnými úpravami a výzdobou interiérů, naleznete u nás dostatek informací a odborných rad. Porozhlédněte se na našem portálu a načerpejte inspiraci, jak na tapety, dekorace interiéru nebo jak si poradit se stavbou.
Zbytek tapet nemusí končit v popelnici
Právě jste dotapetovali, a je vám líto zbytek tapety bez užitku vyhodit? Pak se nechte inspirovat naším článkem, protože nazmar nemusí přijít ani nejmenší kousek tapety. Dárkové tašky, patchwork, nová skříň, to vše a mnoho dalšího můžete ze zbytků tapet vykouzlit.

Dárková taška z tapety

Lepit tašky a pytlíky se mnohdy učí už děti ve výtvarné výchově na základní škole. Pokud máte doma zbytek tapet s hezkým motivem nebo zajímavým reliéfním vzorem, můžete se směle pustit do výroby vlastních dárových tašek. Kromě tapet k tomu potřebujete jen ostré nůžky, kvalitní lepidlo, pravítko, eventuelně děrovačku a ozdobnou šňůrku nebo mašli a pak samozřejmě trochu šikovnosti.

Pokud přeci jen nevíte, jak tašku složit, na internetu najdete jistě spoustu návodů. Postup si klidně pro jistotu natrénujte na starých novinách a teprve pak se pusťte do díla.

Krabice od bot jako originální úložný prostor

Jestliže máte smysl pro detail a kreativní myšlení, můžete použít zbytky tapet k tvorbě originálních úložných krabic, které nemusíte schovávat před světem někde na dně skříně. Opět stačí trocha fantazie, lepidlo, nůžky, zbytek tapet, staré krabice a trocha času.

I skříně mohou být se zbytkem tapet nový kabát

Zbytkem tapet můžete polepit také skříně. Dveře skříně natřete barvou, efektně bude vypadat skříň, pokud vyberete jeden odstín barvy, který je i na tapetě. Pak už stačí počkat až barva zaschne a můžete se pustit do lepení. Způsob, jakým dveře polepíte je čistě na vaší fantazii. Například můžete doprostřed dveří přilepit jeden široký svislý pruh tapet, nebo tapetu použít horizontálně. S tapetou s originálním vzorem si můžete vyhrát a vystřihnout jen jednotlivé vzory (ideální jsou k tomu například květinové motivy) a ty opatrně nalepit na dveře.

Znáte patchwork?

Kouzlo patchworku spočívá v sešívání různobarevných kousků látek. K tomu, abyste si vytvořili originální patchwork nepotřebujete šicí stroj, ale stačí třeba miniaturní kousky tapet, které se spolu ladí.Z větších kusů tapet, můžete vytvořit originální patchwork na zdi, malé kousky pak můžete použít třeba opět na již zmíněných krabicích. Zkrátka a dobře, nikde není řečeno, že zbytky tapet musí skončit v koši. Stačí jen popustit uzdu fantazii a během jednoho dopoledne se z vašeho bytu může stát opravdu originální místo, ve kterém by i otrlí návrháři žasli úžasem.
Zpět

Krby, komny a veker dly pro stavbu krb a komn

Sponzorujeme Makaka lvho

Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně