Okna, aluzie a st proti hmyzu

Jak upravit interiér k obrazu svému
Potřebujete-li poradit s rekonstrukcí, stavbou nebo následnými úpravami a výzdobou interiérů, naleznete u nás dostatek informací a odborných rad. Porozhlédněte se na našem portálu a načerpejte inspiraci, jak na tapety, dekorace interiéru nebo jak si poradit se stavbou.
Krása tapet vynikne jen na dobře připravených stěnách
Tapety jsou opět v módě a k jejich použití se přiklání nejen bytový designer. Jejich největší předností je totiž možnost vytvořit moderní složité vzory, kterých byste štětkou nikdy nedocílili. Bohužel, stále existuje velká skupina lidí, která se tapetování vyhýbá s obavou, že je tapetování moc složité. Samotné tapetování není až tak náročné, ale nejhorší a zároveň nejdůležitější prací na celém tapetování je příprava stěn. Ze všeho nejdříve si připravte pokoj na tapetování, vystěhujte z pokoje co nejvíce nábytku, ať máte kolem sebe dostatek prostoru pro manipulaci s tapetami. Velké kusy nábytku přestěhujte doprostřed místnosti a přikryjte igelitem. Ze zdí sundejte všechny obrazy, poličky, garnýže atd.

Pak je zapotřebí pečlivě odstranit staré tapety. Nové tapety by díky vlhkosti z lepidla mohly starý podklad uvolnit a tapety by se velmi brzo začaly odlepovat. Jestliže se chystáte přilepit tapety na zcela novou omítku, počkejte pár týdnů, až úplně vyschne. V opačném případě se vystavujete riziku, že tapety budou špatně držet.

Sice to není naprostá nutnost, ale lépe se vám budou tapety lepit, pokud odmontujete také elektrické zásuvky a vypínače. Před manipulací samozřejmě nezapomeňte vypnout pojistky. U starších stěn důkladně opravte a zatmelte všechny díry a nerovnosti, které na stěnách najdete. Vytáhněte ze zdi všechny skobičky či hmoždinky po obrazech nebo poličkách, vzniklé díry pečlivě zatmelte a vyhlaďte jemným brusným papírem.

Stěny s příliš savým podkladem nejprve natřete podkladovým nátěrem. Zdi se starou malbou umyjte mýdlovým roztokem, větší nánosy barvy případně oškrábejte. Jestliže přípravu zdí podceníte, moc dlouho se z hezkých tapet radovat nejspíš nebudete. Výsledek totiž nebudete tak dobrý, jako když si dáte na čas s přípravou.

Na špatně připravených zdech budou tapety špatně držet a některé tapety mohou zvýraznit nerovnosti na zdech. Což bude působit nejen neesteticky, ale také je pravděpodobné, že se tapety v místě nerovností začnou brzo protrhávat.
Zpět

Krby, komny a veker dly pro stavbu krb a komn

Sponzorujeme Makaka lvho

Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně