Okna, aluzie a st proti hmyzu

Jak upravit interiér k obrazu svému
Potřebujete-li poradit s rekonstrukcí, stavbou nebo následnými úpravami a výzdobou interiérů, naleznete u nás dostatek informací a odborných rad. Porozhlédněte se na našem portálu a načerpejte inspiraci, jak na tapety, dekorace interiéru nebo jak si poradit se stavbou.
Jak opticky upravit místnost?
Tapety mají jednu obrovskou výhodu, díky nekonečnému množství barev, vzorů a materiálů s nimi můžete téměř čarovat a alespoň opticky upravit místnost tak, aby odpovídala vašim požadavkům.

Jestliže vás trápí, že bydlíte v malém bytě, můžete si alespoň vizuálně pomoci tapetami. Do malého bytu vybírejte tapety ve světlým barvách s velmi jemným dekorem nebo reliéfem. Pokud chcete použít květinový motiv, vybírejte pouze drobné vzory. Velké nebo velmi výrazné květiny by váš prostor ještě opticky stísnily.Jestliže jste se přesto všechno zakoukali do tapety s výrazným vzorem, nemusíte se ji vzdávat úplně, ale použijte ji jen na jednu stěnu – tu bez oken a dveří. Opticky prostor také zvětšíte, pokud na strop použijtete bílou nebo nějakou světlou jednobarevnou tapetu.

Potíže s prostorem však také mají obyvatelé například starých činžovních domů, které mnohdy trápí příliš vysoké stropy. Máte-li i vy podobný problém, pokuste se prostor rozbít vodorovnou bordurou s výrazným vzorem. Borduru nelepte až ke stropu, ale zhruba dvacet až třicet centimetrů od stropu. Stěny nad bordurou a strop pak vytapetujte tmavší barvou. Prostor bude vypadat mnohem nižší, než ve skutečnosti je.

V místnostech s vysokými stropy se naopak vyhněte tapetám se svislými a úzkými pruhy. Podobné vzory na tapetách mají zcela opačný efekt, než potřebujete.

Správně zvolenou tapetou můžete prosvětlit tmavý prostor. Máte-li například v předsíni nedostatek světla nebo výhled na severní stranu, použijte tapety světlých barev a s jemným vzorečkem. V tmavých místnostech se vyhýbejte studeným barvám.

Pokud vás trápí dlouhá úzká místnost, polepte zadní stěnu tapetou s výrazným vzorem v teplých barvách. Tato kombinace místnost opticky zkrátí. Naopak v krátkém pokoji použijte na zadní stěnu světlé barvy a jemné vzory, na ostatní zdi si můžete dovolit použít výraznější design tapet a tmavší barvy.
Zpět

Krby, komny a veker dly pro stavbu krb a komn

Sponzorujeme Makaka lvho

Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně